A kopaszodás a társadalom legalább felét érinti, a férfiak kétharmada és minden negyedik nő küzd ezzel nap mint nap, de szinte mindenki megtapasztalja élete során legalább egyszer a hajszálainak az elvesztését. Hajhullással küzdő embertársaink számára nagyon megterhelő lehet a tudat, hogy a hajvesztésük kezdete szó szerint csak a kezdet. Valószínűleg a fejtetőjükön lévő összes hajszál ki fog hullani idővel, és kialakul a jellegzetes patkó alakú hajforma. Ezt megelőzendő sokan próbálnak ki különböző kopaszodás elleni samponokat, hajerősítő vitaminokat és egyéb kopaszodás elleni gyógyszereket, kezeléseket, de sajnos ezek legtöbbször nem hatásosak, és súlyos mellékhatásokat is okozhatnak.
Szerencsére van megoldás. Az alábbiakban nem csak a kopaszodás okairól lesz szó, hanem a hajbeültetésről is, ami az egyedüli tartós és biztos megoldás a hajhullással szemben.
A hajszálak életciklusa három szakaszból áll, ezek a következők:
A hajhullás természetes folyamat, naponta akár száz hajszálunk is kihullhat, de ez még nem számít kórosnak. Azonban, ha reggel a párnánkon, a fésűben vagy este a zuhanytálcán és a mosdókagylóban sokkal több kihullott hajszálak látunk, mint általában, akkor érdemes felkeresni a háziorvosunkat vagy egy hajgyógyászt, hogy megtudjuk a hajvesztés okát.
A háttérben számtalan ok állhat, többek közt valamilyen betegség, tápanyag- vagy vitaminhiány, vagy akár olyan banális okok is, mint a túl szoros hajfonat vagy a gyakori fodrászati kezelések.
A foltos hajhullás (alopecia areata)
A második leggyakoribb hajhullástípus. Főleg gyerekeknél és fiataloknál fordul elő, de jelentkezhet idősebb korban is. Az alopecia areata következtében tar foltok jelennek meg a fejbőrön (vagy pl. a szakállban).
Alopecia universalis (teljes kopaszság az egész testen)
Nem csupán a haj, de az egész testen az összes szőrzet kihullik (szemöldökök, szempillák, szakáll, teljes testszőrzet).
A férfias kopaszság (alopecia androgenetica)
A leggyakoribb típusú hajhullás, a férfiak több mint felét érinti. A hajszálak a DHT hormon hatására elgyengülnek, majd kihullanak. Genetikai, hormonális okai vannak.
A hegesedő hajhullás (cicatricial alopecia)
Ez a típusú hajhullás úgy alakul ki, hogy a hajtüszők sérülnek valamilyen mechanikai hatás vagy betegség következtében. Sajnos ez a fajta hajvesztés visszafordíthatatlan, az egyedüli kezelési módszer a hajbeültetés.
A trichotillománia
Pszichés betegség, amely során a beteg kényszeresen tépkedi a haját.
A diffúz kopaszodás
A haj a fejbőr teljes területén egységesen és egyenletes mértékben ritkul és vékonyodik, de teljes hajvesztés és teljesen hajhiányos területek nem alakul ki.
A férfias típusú kopaszodás az androgén alopécia. Ez a típusú hajhullás leginkább a férfiakat érinti, azonban nőknél is kialakulhat. A férfiak kétharmada veszi észre magán hatvan éves kora előtt a kopaszodás jeleit. Náluk 95%-ban az androgén alopécia, azaz a nemi hormon alapú hajhullás van jelen. A DHT (dihidro-tesztoszteron) hormon hatására a hajszálak szerkezete elgyengül, növekedésük lelassul, majd megáll. Először a hajvonal kezd egyre feljebb tolódni, kialakul egy M formájú frizura, majd később a fejtető és a forgó környékén is kihullanak a hajszálak, és végül a jellegzetes patkó alakú hajforma alakul ki. A tarkó területén általában a hajszálak megmaradnak, mivel az itteni hajszálak rezisztensek a DHT hormonnal szemben.
A női kopaszodásnak a diffúz kopaszodást tekintjük. Nőknél a legtöbb esetben nem alakul ki teljes kopaszság, hanem általában a fejtető egész területén ritkul és vékonyodik meg a haj, a foltos hajhullással szemben nem lokalizálódik az egyes területekre. Nagyon sok hajszál kihullhat a diffúz hajhullás során, de teljesen kopasz területek nem jönnek létre.
A női kopaszodásnak több oka is lehet, többek közt a terhesség, fogamzásgátló gyógyszerek, klimax, helytelen táplálkozás, sugárterápia és sugárbalesetek.
A kopaszodás, hajritkulás mindennapos probléma, amely rengeteg embert érint. Nem csoda, hogy ma már számtalan terméket és szolgáltatást találhatunk a piacon, melyek a kopaszodás megállítását és visszafordítását ígérik. Léteznek különböző hajerősítő vitaminok, samponok, pakolások, kopaszodás elleni gyógyszerek, terápiák és egyéb szolgáltatások.
Sajnos elmondható, hogy ezek a módszerek nem hoznak tartós javulást, sőt, sokszor súlyos mellékhatásokat okoznak és még a megmaradt hajállományt is károsíthatják. Az egyedüli látványos és biztos megoldás a kopaszodás ellen a hajbeültetés.
A hajbeültetés egy viszonylag modern szépészeti beavatkozás, melynek célja, hogy a fejtető kopaszodó területeit befedjük hajszálakkal. Minden hajátültetés alkalmával a páciens saját hajszálait használjuk, ezt nyerjük ki a tarkótájékról és ültetjük be a hajhiányos részekre. A hajbeültetést azt teszi lehetővé, hogy a tarkón található hajszálak a legtöbb esetben a kopaszodással küzdőknél is megmaradnak, mivel ellenállnak a hajhullást okozó DHT (dihidro-tesztoszteron) hormon hatásának. Ezt a fontos és különleges tulajdonságukat megőrzik a beültetett területen is, így a páciens élete végéig megmaradnak az átültetett hajszálak.
A hajbeültetés az egyetlen olyan kopaszodás elleni módszer, ami látványos eredményt hoz, nem okoz semmilyen mellékhatást és garantálható a hatékonysága.
A HIMG klinika eddigi összes páciense elégedett volt a hajbeültetésének végeredményével. A beültetett hajszálak minden esetben kinőnek, erre klinikánk garanciát is vállal.
Ha Ön is küzd a hajvesztéssel, és végre szeretne véglegesen leszámolni ezzel a problémával, szeretne újra olyan frizurát, mint 15-20 évvel ezelőtt, akkor válassza a hajbeültetést!
Keresse fel klinikánkat elérhetőségeink egyikén, és kérjen ingyenes ajánlatot vagy foglaljon még ma konzultációs időpontot!
Minőségi hajbeültetést csak a HIMG hajbeültetési klinikától!
Várjon, most rengeteg időt és pénzt spórolhat...
Ha sűrű és természetes hajra vágyik...
kérjen most egy ingyenes hajbeültetési ajánlatot 2 perc alatt, és takarítson meg az extra sűrű S.H.E. hajbeültetésén akár 305.000 Forintot!
Copyright 2008 - 2024 HIMG Clinic