Képzeljük el, hogy a tükör előtt állunk, és újra a tizenöt vagy akár húsz évvel ezelőtti önmagunk frizurája köszön vissza. Beletúrva érezzük a szinte ugyanolyan sűrűséget és dússágot, újra fiatalosan és magabiztosan sétálunk az utcán begyűjtve az elismerő pillantásokat.
Ez a kép nem ábránd többé, a hajbeültetéssel mindez valósággá válhat.
Az egészséghez és a fiatalsághoz hasonlóan a legtöbbünk magától értetődőnek veszi a hajszálait is - legalábbis addig, amíg ki nem hullanak. Ma a hajhullás és hajritkulás kezelésére a legbiztosabb, valamint a legkiválóbb eredménnyel szolgáló módszer a hajbeültetés. Ez a speciális szépészeti beavatkozás az egyetlen ma ismert technika, mely képes véglegesen leszámolni a kopaszodással. Ha elvégeztetünk egy hajtranszplantációt, biztosak lehetünk abban, hogy többé nem kell aggódnunk a hajhullás miatt, nem kell többet a ritkuló fejtetőnket állandóan sapkával takargatnunk, nem kell drága és többnyire hatástalan hajhullás elleni kezeléseken részt vennünk vagy újabb flakon kopaszodásgátló sampont vásárolnunk.
A hajbeültetés tehát:
De mikor végeztessünk el egy ilyen hajhullás elleni beavatkozást?
Az év mely szakaszában érdemes hajbeültetésre menni?
Egy szépészeti beavatkozás előtt, mely nem igényel sürgős egészségügyi ellátást, így mi dönthetünk arról, hogy mikor szeretnénk egy ilyen szolgáltatást igénybe venni, sokakban felmerülhet a kérdés, hogy van-e jelentősége annak, hogy az év mely szakaszát választjuk az eljárás elvégeztetésére. Mivel általában nem olcsó beavatkozásokról van szó, ráadásul végleges megoldást várunk tőlük, természetes, ha tökéletes eredményt szeretnénk, aminek érdekében minden körülményre igyekszünk nagy gondot fordítani.
Az alábbi bejegyzésünkben választ adunk az olyan kérdésekre, hogy egy hajbeültetés alkalmával az alacsonyabb vagy a magasabb hőmérséklet az ideálisabb, és hogy számít-e, hogy párás vagy esős az időjárás.
A tavaszi hónapokban az időjárás általában nem szélsőséges, nem jellemzőek a kánikulák és a fagyok sem. A nap sem süt még olyan erősen, az UV sem magas, így nem kell félnünk attól, hogy a bőrünk, a fejbőrünk esetleg leéghet. Sapkát nem szükséges hordani sem a tűző napfény, sem a hideg ellen. Ezek a tényezők kellemesebb és ideálisabb körülményeket teremtenek a beavatkozásokhoz, mivel egy hajbeültetés után nem kell pluszban odafigyelnünk arra, hogy véletlenül se tegyünk sapkát a fejünkre, ne töltsünk sok időt a napon, és az izzadó fejbőr miatt is kevésbé kell aggódnunk. Ilyenkor általában még nem szoktunk vízpartra menni, így ez sem jelenthet plusz lemondást. Bármilyen szépészeti beavatkozásra, így a hajbeültetésre is a tavaszi hónapok tökéletesen ideálisak.
A nyári hónapok miatt általában jobban szoktak aggodalmaskodni a páciensek, mivel úgy gondolhatják, hogy a túl meleg hőmérséklet és a párás időjárás ronthat a hajbeültetés végeredményének tökéletességén. Az aggodalmuk annyiban alátámasztható, hogy a nyári hónapok alatt elvégzett hajbeültetéseknél körülményesebbnek kell lenni, jobban oda kell figyelni, hogy a fejbőrt ne érje huzamosabb ideig erős napfény, ne izzadjon túlságosan, a hajbeültetés utáni első pár napban pedig a sapka használatát is kerülni kell. Ugyanakkor a beavatkozások a kinti esetleges meleg időjárás ellenére is mindig megfelelő hőmérsékletben zajlanak. Kollégáink minden esetben figyelnek rá, hogy a klinikán a hajbeültetésekhez ideális hőmérséklet legyen, így emiatt egy páciensünknek sem kell aggódni. Ha a HIMG klinikán végezteti a hajbeültetését, akkor a nyári hónapok is ugyanolyan ideálisak, mint bármelyik másik hónap az évben.
Ősszel általában az időjárás fokozatosan lesz egyre hidegebb, esősebb és szelesebb. Szeptember elején akár még a nyári hónapokhoz hasonló nagyon meleg idő is előfordulhat, ugyanakkor november vége felé már lehetséges az egészen hideg, téli hőmérséklet is. Budapesten és egész Magyarországon az ősz legtöbbször elég csapadékos évszak. Szerencsére a napfény és az UV ilyenkor már nem olyan magas, mint nyáron, így erre rendszerint nem kell odafigyelni egy hajbeültetési beavatkozás után. A sapka hordása a tél közeledtével már gyakoribbá válik, de még nem olyan alacsony a hőmérséklet, hogy ne lehetne mindenféle kellemetlenség nélkül mellőzni egy pár napra a beavatkozást követően.
Télen már biztosan nem kell a meleg, az izzadás és az erős napfény miatt aggódnunk. Sajnos azonban a sapkáról mindenféleképpen le kell mondanunk a hajbeültetés utáni néhány napban, még akkor is, ha egyébként ezekben a hónapokban rendszeresen hordunk, és fázunk nélküle, ugyanakkor ez minimális kellemetlenség. A téli hónapokban, pont a minimális napfény miatt, előfordul, hogy szoláriumba szeretnénk járni, de fontos tudnunk, hogy a hajbeültetést követően minimum két hétig ezt is kerülnünk kell.
Tehát melyik évszakot válasszuk, ha a hajbeültetés mellett döntünk?
Összességében elmondható, hogy bármelyik évszakot vagy hónapot választhatjuk, az év minden szakaszában van olyan kellemetlenség, ami kikerülhetetlen, és vannak előnyök, melyek viszont komfortosabbá teszik a beavatkozásokat. A lényeg, ami az évszakoknál sokkal fontosabb, hogy a megfelelő klinikát válasszuk, ahol kellően képzett szakemberek dolgoznak, kiknek keze alatt biztonságban érezhetjük magunkat, egy percig sem aggódva a hajbeültetés végeredményén.
A továbbiakban a hajbeültetés menetéről ejtünk néhány szót, majd a HIMG hajbeültetési klinikát mutatjuk be pár szóban.
A hajtranszplantációk minden páciens esetében a délelőtti órákban kezdődnek, mivel egy meglehetősen hosszú beavatkozásról van szó. A hajbeültetésre érkezőknek már a reggeli órákban meg kell jelenniük a klinikán, hogy az orvosi kontrollt és a hajvágást követően elkezdődhessen maga a beavatkozás. A hajátültetések első szakaszában mindig a hajszálak kinyerése történik a donorterületről, ami a fej hátsó és oldalsó részén található. A hajbeültetés szempontjából nagyon fontos a donorterület, mivel nélküle a hajbeültetés nem történhetne meg, ugyanis az itt lévő tüszők genetikailag nem hajlamosak a kopaszodásra, tehát az átültetett hajszálak sem fognak majd a későbbiekben kihullani. A hajszálak kinyerése szálanként történik egy speciális, rendkívül kis átmérőjű hajkinyerő tű segítségével. A kinyert hajszálakat egy konzerváló oldatban tároljuk a beültetésig, hogy megőrizzük épségüket. A hajtranszplantáció első szakaszában nagyjából két óránként szünetre lehet számítani, hogy a páciens, a sebész és az asszisztensek is meg tudjanak pihenni.
A hajbeültetések második szakaszában átültetjük a hajhiányos területekre a délelőtt kinyert hajszálakat. A beültetéshez is egy speciális tűt használnak, melynek mérete megegyezik a kinyeréshez használt tű méretével. A sebészek a hajszálakat a lehető legsűrűbben ültetik be a megfelelő szögben és irányban. A hajbeültetés után a végleges eredményre körülbelül egy évet kell várni.
Ahhoz, hogy a legtökéletesebb végeredményt érhessük el a hajbeültetéssel, a beavatkozás után oda kell figyelni néhány apróságra. Ha ezeket maradéktalanul betartjuk, és követjük a hajspecialista utasításait, akkor garantált a kifogástalan eredmény.
Az első és legfontosabb a hajbeültetés után, hogy a fejbőrrel - a donorterületen és a célterületen egyaránt - óvatosan bánjunk, mivel megfelelően és minél gyorsabban kell gyógyulniuk a lehető legtökéletesebb végeredmény elérése érdekében. Ennek érdekében a szervezetet mind külsőleg mind belsőleg megtámogatjuk, külsőleg különböző hajbeültetés utáni szerekkel, belsőleg pedig gyógyszerekkel. A beavatkozás után antibiotikum szedése szükséges körülbelül öt napig. Nagyon fontos, hogy penicillin érzékenység esetén csak bizonyos fajta antibiotikumot lehet bevenni, ezért ha Önnek bármilyen gyógyszerérzékenysége van, azt mindenképp jelezze a hajbeültetése előtt! Az antibiotikum mellett fájdalomcsillapítóra is szükség lehet, de figyelni kell rá, hogy minimum négy órát várjunk két tabletta beszedése között. A HIMG klinikán végzett hajbeültetések után minden szükséges készítményt biztosítunk pácienseinknek.
A hajbeültetés utáni pár napban még a beültetett graftok kieshetnek, tehát nem szabad, hogy ledörzsöljük a fejbőrt. Sajnos az alvásunkra is oda kell figyelni, meg kell próbálnunk nem a beültetett területen feküdni, és kicsit tudatosabban aludni a megszokottnál.
Fel kell hagyni további egy hétig a dohányzással és az alkoholfogyasztással, valamint a koffeines italokkal és a túl fűszeres, csípős ételekkel. A mozgással is legyünk óvatosak, a hirtelen mozdulatokat és a megterhelő sportot, erős fizikai aktivitást kerülni kell minimum két hétig, mivel nem szabad, hogy túlzottal leizzadjon a fejbőr.
A szoláriumról, a szaunáról és az úszásról is sajnos le kell mondani körülbelül 3-4 hétig. Igyekezzen továbbá óvni a fejbőrét a napsütéstől is. Amennyiben erős az UV sugárzás, úgy ne tartózkodjon a szabadban 20 percnél tovább.
Sokszor előfordul, hogy a hajbeültetés után a fejbőr érzékeny, kicsit fájhat vagy viszkethet, de semmiképp sem szabad megvakarni, mert ezzel sajnos a beültetett graftok kieshetnek a fejbőrből. A hajbeültetést követő első és harmadik nap a HIMG klinikán kapott sóoldattal kell csak lekezelni a beültetett területet, minimum napi kétszer. A harmadik nap után már nem szabad használni a sóoldatot. Az első hónapban csak a HIMG klinika által adott termékeket szabad használni. Csak ezzel a samponnal mosson hajat és csak ezt a krémet használja pakolásként. Konzultáció a beavatkozás után nem szükséges, viszont amennyiben bármilyen kérdése vagy problémája lenne a hajbeültetéssel kapcsolatban, kollégáink természetesen állnak rendelkezésére.
Ha a HIMG klinikán vesz részt hajbeültetésen, akkor a beavatkozás után egy csomagot is kap tőlünk, mely tartalmaz egy sóoldatot, egy krémet, egy sampont és egy párnahuzatot is, melyet akkor is használhat, ha nem az otthonában, hanem egy hotelban száll meg éjszakára.
A HIMG hajbeültetési klinika Magyarország legmodernebb és legnagyobb hajbeültetési klinikája. Budapest belvárosától nem messze található. Felszereltségét tekintve a legkorszerűbb nemzetközi eszközparkkal rendelkezik. A klinika három nagy műtővel rendelkezik, hajspecialistáink az ország legnagyobb tapasztalattal rendelkező és legképzettebb sebészei. Európa majdnem minden országából fogadtunk már ügyfeleket, akik mind tökéletesen elégedett volt a hajbeültetésük eredményével. Ha kíváncsi a referenciáinkra, akkor látogasson el a honlapunkra, ahol videókon és képeken is megtekintheti eddigi munkáinkat. A HIMG klinikán a legfejlettebb technikákat és nemzetközi minőségi eszközöket használunk, nálunk a beavatkozások szinte teljesen fájdalommentesek, és a gyógyulási folyamat is jóval rövidebb. Nálunk a legkorszerűbb hajbeültetési technika is elérhető, az S.H.E. módszer. Ez az eljárás és eszközei 2013-ban elnyerték az Év Terméke Díjat egészségügyi kategóriában. Az S.H.E. módszer lehetővé teszi a szinte teljesen fájdalommentes hajbeültetést, és a beavatkozás utáni hegmentes gyógyulást is, melynek köszönhetően a donorterület kevésbé ritkul meg.
A HIMG hajbeültetési klinika ajánlata:
Ha a HIMG klinikán szeretné elvégeztetni a hajbeültetési, akkor a beavatkozás előtt érdemes ajánlatot kérnie a klinikától. Először készítsen fotókat a kopaszodó, hajhiányos területekről, legjobb, ha több szögből is fényképez. Az elkészült fényképeket töltse fel a HIMG klinika weboldalára, majd írja meg, hogy pontosan hol szeretné elvégeztetni a hajbeültetést a fejtetőjén. Ezután már csak várnia kell, amíg egyik hajspecialistánk megvizsgálják a fotókat, és válaszol Önnek.
Legelőször is - még a beavatkozás előtt - részt kell vennie egy hajgyógyászati vizsgálaton. A vizsgálatnak az az elsődleges célja, hogy a hajspecialista megállapítsa a kopaszodás, hajhullás okát, valamint nagyon fontos tisztában lenni a megmaradt hajállomány minőségével is, tudni kell ugyanis, hogy a hajszálak alkalmasak lesznek-e az átültetésre, és van-e egyáltalán elegendő hajszál a hajhiányos területek befedésére.
A hajgyógyász a haj ás a fejbőr állapotát először szemrevételezéssel ellenőrzi, majd a kifejezetten erre a célra kifejlesztett mikrokamerával vizsgálja tovább a fejbőrt. Előfordulhat, hogy ki kell húzni majd pár hajszálat a mikroszkóp alatti vizsgálathoz, hogy további információkat kaphasson a szakember a hajszálak állapotáról, sőt akár laborvizsgálat is indokolt lehet. A hajgyógyász, ha szükségesnek érzi, akár kérheti más orvosok segítségét is a diagnózis felállításához. Ez többek közt pszichés probléma esetén merülhet fel, mikor az okok feltárásához egy pszichoterapeuta közreműködésére is szükség lehet.
A diagnózist és a vizsgálat végeredményét minden esetben együttesen adja majd a végrehajtott szemrevételezés, mikrokamerás és egyéb hajgyógyászati vizsgálat, valamint - ha szükség volt erre - a további szakemberek vizsgálati eredménye. A hajgyógyászati vizsgálat után végre megismerhetjük a hajhullás és a kopaszodás okát, és megoldási javaslatokat is kaphatunk a szakembertől. Ha a hajbeültetés mellett döntünk, akkor véglegesen megszabadulhatunk a hajhullástól.
A hajbeültetés a legjobb megoldás, ha szeretne végleg megszabadulni a hajhullástól, ne keressen másik módszert. Nagy előnye, hogy az eljárás az év bármely szakaszában, minden hónapban és évszakban elvégeztethető, a hajbeültetési klinikák egész évben nyitva vannak, és fogadják az újabb pácienseket.
Ha minőségi hajbeültetést szeretne, vegye fel a kapcsolatot elérhetőségeink egyikén, és foglaljon időpontot hajbeültetésére már most!
A legjobb minőségért válassza a HIMG hajbeültetési klinikát!
Várjon, most rengeteg időt és pénzt spórolhat...
Ha sűrű és természetes hajra vágyik...
kérjen most egy ingyenes hajbeültetési ajánlatot 2 perc alatt, és takarítson meg az extra sűrű S.H.E. hajbeültetésén akár 305.000 Forintot!
Copyright 2008 - 2024 HIMG Clinic