Most egy percre képzelje azt el, hogy a tükör előtt áll, és beletúr az újdonsült, dús hajába, majd kimegy az utcára, és élvezi az elismerő pillantásokat, melyet az ápolt frizurája váltott ki az emberekből. Többet nem kell aggódnia amiatt, hogy megcsillan a tar fejtetőjén a napfény, nem kell takargatnia ritkuló fejtetőjét, nem kell görcsölnie, hogy milyen sapkával vagy kendővel takarja el a kopaszságát. Újra felkeresheti a fodrászát, és festheti, vágathatja, göndörítheti, formálhatja, szőkítheti a haját, ha éppen úgy tartja kedve. Ha szeretne megismerkedni a módszerrel, ami lehetővé teszi ezt a változást, akkor ez a bejegyzés Önnek szól, olvasson tovább!
Az egészséghez és a fiatalsághoz hasonlóan a legtöbbünk magától értetődőnek veszi a hajszálait is - legalábbis addig, amíg ki nem hullanak. Sok embernek a hajbeültetés segít visszanyerni azt, ami már teljesen vagy még csak részben elveszett. Ez az eljárás lehetővé teszi, hogy a régen kihullott hajszálakat visszanyerjük, és ismét fiatalos külsővel mutatkozzunk.
A hajbeültetés egy olyan modern sebészeti eljárás, amely során a fejtetőn lévő hajhiányos területeket hajszálakkal fedik be az eljárást végző sebészek. A páciens saját, megmaradt hajszálait ültetik át a kopaszodó területekre. Ezek az átültetett hajszálak már nem fognak kihullani, mivel szerencsére a kopaszodást okozó DHT hormonnal szemben rezisztensek maradnak az új helyükön is. Ilyen beavatkozásokat 1950 óta végeznek az orvosok. Több módszerrel is elvégezhető egy hajbeültetés, de a kezdeti, mára elavult technikákat a tökéletesebb eredményt garantáló, modernebb hajbeültetési eljárások váltották fel.
A beavatkozás minden esetben egy hajvágással kezdődik, majd a sebészek a pácienssel egyeztetve berajzolják a hajvonalat és a célterültet. A hajbeültetés első szakaszában a hajszálak kinyerése történik a donorterületről. Az itt lévő tüszők genetikailag nem hajlamosak a kopaszodásra, így az átültetett hajszálak sem fognak kihullani. A hajszálak kinyerése szálanként történik egy speciális tű segítségével. Természetesen minden eljárás előtt helyi érzéstelenítést alkalmazunk, hogy pácienseinknek a beavatkozás szinte teljesen fájdalommentes legyen. A hajbeültetés második szakaszában átültetjük a hajhiányos területekre a kinyert hajszálakat. A beültetéshez is egy speciális tűt használunk, ebben az esetben implantáló tűt, melynek mérete megegyezik a kinyeréshez használt tű méretével. A HIMG hajbeültetési klinikán több hajbeültetési technika közül is lehet választani, ezek a következők: F.U.E., F.U.E.2 és a legmodernebb S.H.E. hajbeültetési módszer.
A hajhullás és a kopaszodás alapvetően inkább a férfiak problémája, a legtöbbük életének természetes velejárója, általában a kor előrehaladtával egyre nagyobb területen veszítik el a hajszálaikat, a hajvonaluk fokozatosan feljebb tolódik. Az érintettek sokszor azzal szembesülnek, hogy a hajuk elvesztésével jó pár évvel idősebbnek gondolják őket. Ez önbizalomhiánnyal járhat, súlyosabb esetben akár mentális gondok is felléphetnek. Ugyan a nőkhöz hasonlóan a férfiak is elveszíthetik a hajszálaikat például betegségek következtében vagy a stressz miatt, de az esetek nagy többségében, körülbelül 95%-ban a hajvesztésük oka általában örökletes, ha a felmenőiknek is voltak hajvesztéses problémáik, akkor nagy a valószínűsége, hogy nekik is lesznek. Az androgén alopécia, vagyis a férfias típusú hajhullás kialakulását tehát a gének határozzák meg, férfiak esetében legtöbbször ez áll a hajhullásuk hátterében. Ez a hajvesztési minta könnyen felismerhető: először a hajvonal kezd egyre feljebb húzódni, M alakú hajvonal alakul ki, majd a fejtetőn is elkezdenek kihullani a hajszálak. Előrehaladott kopaszodás esetén patkó alakú hajforma a jellemző, mikor már csak a tarkótájékon maradnak hajszálak. A kopaszodásba azonban nem kell beletörődni, a hajbeültetés kiváló módszer a kihullott hajszálak visszanyerésére.
Az androgén alopécia Magyarországon a 35 év alatti férfiak 40%-át, az 50 év körüli férfiak 55%-át érinti. Nőknél is előfordulhat, de jóval kisebb számban. E kopaszodási forma kialakulásának a magyarázata az, hogy a fej elülső és középső része a legérzékenyebb a dihidro-tesztoszteron (DHT) hormonra, ami a kopaszodásért felelős. Ugyanakkor a tarkón lévő hajszálak az esetek többségében rezisztensek a hormonra, így azok nem gyengülnek el és hullanak ki.
Az androgén alopécia ellen ma még nincs orvosság, egyetlen módon lehet küzdeni ellene: hajbeültetéssel. Szerencsére a tarkótáji hajszálak a DHT hormonnal szembeni ellenálló tulajdonságukat akkor is megőrzik, ha kinyerik őket a fejbőrből és átültetik őket a hajhiányos területekre. A hajbeültetés véglegesen megoldja a kopaszodási problémákat.
A hajátültetés vagy hajtranszplantáció ma az egyetlen olyan hajhullás elleni módszer, mely biztos eredményt hoz és garantáltan megállítja a kopaszodást. Ezzel a módszerrel újra dús lehet a frizuránk, és nem kell többé takargatni a kopaszodó fejtetőnket.
A nők több mint 40%-a tapasztalja meg a hajvesztés valamilyen formáját még 40 éves kora előtt. A hölgyeknél a hajhullás általában nagyobb aggodalmat kelt az érintettekben, mint a férfiaknál. A hajszálak elvesztésével egy nő úgy érezheti, hogy a nőiességét is elveszítni, amivel együtt gyakran az önbecsülés is odavész. Náluk talán még inkább problémát jelent a ritkuló fejtető, mint a férfiaknál, hiszen az ápolt, sűrű frizura hozzátartozik a nőies megjelenéshez, ennek elvesztése pedig sajnos gyakran jár azzal, hogy az illető nem szívesen megy társaságba és nem érzi jól magát emberek között, ezáltal a munkahelyi és a magánélete is rossz irányba változik hajának elvesztésével. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a kopaszodás a férfiak problémája, de a nőknél is igen gyakran előfordul, és náluk sokkal több ok is állhat a háttérben. Míg egy férfinél szinte biztos, hogy a kopaszodás genetikai jellegű, addig egy nő esetében sokkal bonyolultabb a helyzet, hiszen náluk általában jóval több oka lehet a hajritkulásnak. Szerencsére a nők esetében ritkán beszélhetünk teljes kopaszságról, mivel általában csupán a frizura ritkulása figyelhető meg. A hajvesztés jellegzetes megjelenési formája a nőknél a női mintakopaszság, angolul Female Pattern Baldness. A női hajritkulás mértékét a Ludwig skála osztályozza.
Bármilyen hajhullás elleni kezelés előtt nagyon fontos egy hajgyógyászati vizsgálat a hajbeültetés előtt, hogy kiderüljön, mi okozza a hajhullást. Külön kockázati tényezőt jelent náluk hajvesztés szempontjából a terhesség és a szülés. A fodrászati kezelések is általában nőknél gyakoribban, és sajnos ezek sem tesznek jót a hajszálaknak. A gyengébb minőségű kozmetikumok, a sűrű hajfestések, a forró hajvasaló és hajszárító mind-mind roncsolják a hajat. A hormonális hajvesztés a nőknél is előfordul, de náluk csak a változókorban, a tesztoszteron szintje ugyanis ekkor kezd el emelkedni a szervezetükben.
A hajbeültetési folyamat a nőknél valamennyiben eltér a férfiakétól. Szerencsére nem szükséges rövidre vágni a hajat, a hajszálak beültetése lehetséges hosszú haj közé is, bár ez kissé bonyolultabbá teszi a folyamatot. A donorterületen ugyanakkor mindenképp rövidre kell nyírni egy kis részt, mivel csak így tudják a sebészek kinyerni onnan a hajszálakat. Jó hír viszont, hogy ez a levágott területet a feljebb található hosszabb tincsekkel könnyedén elfedhetjük.
Az S.H.E. hajbeültetési technika garantálja a maximálisan természetes kinézetet. A módszer eszközei olyan kis átmérőjűek, hogy az általuk okozott apró bemetszések a fejbőrön nagyon rövid idő alatt, hegmentesen gyógyulnak, ezáltal nem ritkítják a hajállományt.
A hajvesztés miatt sok nőben felmerülhet, hogy a terhesség ideje alatt végeztesse el a hajbeültetést, azonban a várandósság és szoptatás ideje alatt sajnos nem szabad elvégeztetni a hajtranszplantációt. Az egyik ok, amiért ez tilos, hogy a hajbeültetések helyi érzéstelenítéssel történnek, és hacsak nem sürgős, halaszthatatlan, akár életet mentő műtétről van szó, a lidokainnal nem érdemes terhelni a várandós nőt a magzat miatt. A második ok, hogy a hajtranszplantáció után és az alatt kapott különböző gyógyszerek - nyugtatók, fájdalomcsillapítók és antibiotikumok - a várandósság, de még a szoptatás ideje alatt sem szedhetőek. Ennek oka az, hogy a gyógyszerek hatóanyagai az anyatejben kiválasztódhatnak, melyek szintén árthatnak a magzatnak. Ezek a gyógyszerek azonban feltétlenül szükségesek a hajbeültetéshez, nélkülük nem végeztethető el a beavatkozás, mivel a fejbőr gyógyulása a tökéletes végeredmény elérése érdekében elengedhetetlen.
A terhesség alatti hajbeültetés azért is kivitelezhetetlen, mert a várandós nők nem tudnak hason feküdni, márpedig sajnos másképpen nem tudják kinyerni a sebészek a beültetendő hajszálakat. És végül azzal is számolni kell, hogy a hajtranszplantáció alatt indul be a szülés beavatkozás miatti fájdalomtól.
A hajbeültetés leghamarabb a szoptatás után végeztethető el, de a pontos időpontért és további információért érdemes konzultálni egy szakemberrel, mivel minden eset egyedi. Ha a kezelőorvos javasolja a hajbeültetést, akkor el lehet kezdeni a procedúrát. Szerencsére a hajbeültetés megoldható hosszú haj közé is, ami nők esetében különösen fontos, a hajhiányos területen nem szükséges levágni a hajat. A legmodernebb S.H.E. hajbeültetési módszert alkalmazva a beavatkozás után nem marad látható heg sem, és az eljárás is szinte teljesen fájdalommentes.
A hajbeültetésnek elméletileg nincs korhatára, alapvetően nem ez határozza meg, hogy a beavatkozás elvégeztethető-e vagy sem, hanem elsősorban a hajhullás és kopaszodás kiterjedtsége és üteme. Bármilyen életkorban lehetséges elvégeztetni a hajátültetést, viszont fontos megemlíteni, hogy a körülbelüli felső korhatár a tapasztalataink szerint 65 év, 18 éves kor alatt pedig nem szoktuk ajánlani az eljárást, sőt, még a huszas évek elején is érdemes várni ezzel a beavatkozással, hiszen 22 éves és 32 éves kor között még tart a hajhullás folyamata, ebben az időszakban még nem lehet azt megállapítani, hogy a későbbi években hogyan fog alakulni a hajritkulás és a kopaszodás. Ha a páciens mégis ragaszkodna a hajbeültetéshez, akkor is csak legfeljebb minimális beavatkozást érdemes csak ejteni ilyen fiatalon. A túl fiatal korban elvégzett hajátültetésnek olyan veszélyei lehetnek, hogy amennyiben a donorterületről elhasználjuk a rendelkezésre álló graftokat, úgy a későbbi években, már sokkal kiterjedtebb kopaszodás esetén lehetséges, hogy a meglévő hajállomány nem lesz elegendő a fejtető hajhiányos részeinek elfedésére. A másik indok, hogy érdemes inkább kicsit várni, hogy a hajvesztési folyamat során még nem lehet megítélni azt sem, hogy milyen területeken kell elvégeztetni majd a hajbeültetést, így megtörténhet, hogy az átültetett hajszálak a további hajritkulás után szigetszerűen maradnak a fejtetőn.
Fiatalon amit megtehetünk, hogy megnézzük a felmenőink haját, érdemes az édesapánknak és a nagyapáinknak is megnézni, hogy milyen formájú és mértékű a kopaszodásuk, mivel így valószínűleg reális képet kapunk arról, hogy mi hogy fogunk majd kinézni abban a korban.
A fiatalabb férfiakat még jobban zavarja az, ha a hajvonaluk feljebb kúszik, és elsődlegesen az a céljuk a hajbeültetéssel, hogy a hajvonaluk minél jobban le legyen hozva, és ezáltal kicsi legyen a homlokuk. Viszont ezek az igények a későbbi években megváltoznak, egy negyvenes férfit már sokkal kevésbé zavar az, ha magas a homloka, ebben a korban leginkább a kopaszodó fejtető miatt szoktak aggodalmaskodni.
Tehát a hajbeültetés elvégeztethető fiatalon is, viszont fontos ügyelni arra, hogy maradjon még felhasználható graft a későbbi évekre is.
Krónikus betegség esetén, bármilyen megbetegedésről legyen is szó, nagyon fontos, hogy kontrollálva legyen. Ha például a páciens magas vérnyomásban szenved, de az kontroll alatt van, maximális értéke 130/90, de inkább 120/80, akkor a hajbeültetést el lehet végeztetni. Epilepszia és cukorbetegség esetén is hasonlóképp járnak el a szakemberek. Azt, hogy milyen megbetegedések esetén nem végeztethető el a hajbeültetés, nagyon sokáig tartana felsorolni, ezért ha ezzel kapcsolatban kérdés vagy kétely merülne fel, érdemes konzultációs időpontot kérni a megfelelő szakorvosokkal, hogy a páciensek meg tudják azt beszélni, hogy az egészségi állapotuk alkalmassá teszi-e őket egy hajbeültetésre. Ebben az esetben az is fontos, hogy a hajbeültetés előtt a beteg hozzon írásos jóváhagyást a kezelőorvosától, amelyben a helyi érzéstelenítéssel végzett hajbeültetést engedélyezi. Ilyen beleegyezésre van szükség bármilyen krónikus betegségben szenvedők esetében is. Ez a szakvélemény azért is fontos, mert ha nem tudjuk eldönteni, hogy alkalmas-e a az illető a hajbeültetésre, akkor az ő kezelőorvosa segíthet ennek tisztázásában.
A hajbeültetés egy olyan szépészeti beavatkozás mely mindenki számára elérhető. Ugyanúgy elvégeztethetik nők és férfiak, valamint fiatalok és idősebbek is. Még a krónikus betegségben szenvedőknek sem feltétlenül kell lemondaniuk erről a lehetőségről, és a terhes nők is a szülést és szoptatást követően bátran jelentkezhetnek egy ilyen beavatkozásra.
Várjon, most rengeteg időt és pénzt spórolhat...
Ha sűrű és természetes hajra vágyik...
kérjen most egy ingyenes hajbeültetési ajánlatot 2 perc alatt, és takarítson meg az extra sűrű S.H.E. hajbeültetésén akár 305.000 Forintot!
Copyright 2008 - 2024 HIMG Clinic